II Ndz. po Pięćdziesiątnicy

II Ndz. po Pięćdziesiątnicy

7 lipca 2024 roku w częstochowskiej świątyni prawosławnej w II Niedzielę po Pięćdziesiątnicy o godzinie 10.00 odbyło się nabożeństwo Boskiej Liturgii. Tego dnia Matka Cerkiew wspomina także pamięć narodzenia Proroka Jana Chrzciciela.

Uroczystości liturgiczne rozpoczeły się w sobotę wieczorem o godzinie 17.00 sprawowanym nabożeństwem wieczornym, po którym odbył się Sakrament Spowiedzi.

W sam dzień niedzieli po odczytanych perykopach ewangelicznych do wiernych ze słowem homilii zwrócił się proboszcz parafii ks. Marcin Bielawski.

Na koniec nabożeństwa ojciec Marcin na czele z Radą Parafialną podziękował za niemal dwuletnią współpracę dla dyrygentki chóru dziecięcego p. Swietłanie, która w niedługim czasie opuści teren kraju. Chór parafialny wykonał p. Swietłanie gromkie mnogaja leta, a proboszcz wręczył dyrygentce bukiet kwiatów.

Po nabożeństwie Boskiej Liturgii, jak zawsze, w pierwszą niedzielę miesiąca był sprawowany moleben przed Częstochowską Ikoną Matki Bożej za zdrowie wszystkich parafian oraz mieszkańców miasta Częstochowy.

zdjęcia: Zhanna Wołowiecka