Aktualności

Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny

7 kwietnia Matka Cerkiew świętuje Zwiastowanie Najświętszej Marii Panny. W częstochowskiej parafii obchody święta rozpoczęły się w przededniu (6.04), nabożeństwem Całonocnego Czuwania rozpoczynającego się celebracją Wielkiego Powieczerza oraz Jutrzni i I godziny kanonicznej.

W sam dzień święta została odprawiona Boska Liturgia św. Jana Chryzostoma rozpoczynająca się z Wieczerni. Częstochowska cerkiew zgromadziła wielu parafian. Po odczytaniu perykopy ewangelicznej ojciec Marcin zwrócił się do wiernych ze słowem homilii, w którym przybliżył znaczenie święta, a także zaznaczył, że każdy człowiek na przykładzie Bogurodzicy powinien ufać Bogu.

Radością w sercu pozostaje fakt, iż większa ilość wiernych przystąpiła do Sakramentu Spowiedzi i Sakramentu Eucharystii.

Preswiataja Bohorodice spasi nas!

zdjęcia: lektor Michał Koper, Lena Yasinskaya